Abaju čeká premiéra v Laguně Seca

vydáno 21. 7. 2011, text TZ, foto karelabraham.com

Dlouho očekávaná premiéra na kalifornském okruhu v Laguně Sece čeká o tomto víkendu Karla Abrahama.

Pro českého motocyklového závodníka bude Velká cena USA desátým závodem v nejprestižnější třídě MotoGP. V dosavadních devíti závodech Karel Abraham získal 41 bodů zaručujících mu dvanácté místo v průběžném pořadí.

S 3 610 metry je okruh v Monterey nejkratším v mistrovství světa silničních motocyklů. Nachází se na vyprahlém jezeře a rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším bodem trati činí neuvěřitelných 91 metrů.

„Bude důležité, abych si na okruh rychle zvyknul a mohl tak co nejdříve začít pracovat na nastavení motocyklu,“ říká Karel Abraham a připomíná tak fakt, že v Monterey závodí od roku 2005, kdy byl okruh opět zařazen do mistrovství světa, pouze jezdci z MotoGP. „Závodit zde bude určitě zajímavé.“

Okruh byl vybudován v roce 1957 a je známý především zatáčkou Corkscrew, v níž se v posledních letech odehrálo několik nezapomenutelných předjížděcích manévrů.

„Zatáčka Corkscrew i celý okruh se mi líbí, takže se na Velkou cenu USA těším,“ dodává jedenadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing.

Vzhledem k časovému posunu se Velká cena USA uskuteční až ve večerních hodinách. Závod můžete sledovat v neděli od 22:50 SEČ na televizním kanálu Nova Sport.