Honda představila NSF250R

vydáno 2. 6. 2011, text Jiří Nykodým, foto Honda

Jeden z největších výrobců motocyklů na světě, japonská továrna Honda, představila svůj čtyřdobý prototyp určený pro závody v nově vznikající kubatuře Moto3 mistrovství světa silničních motocyklů. Právě tato kategorie má od příštího roku nahradit stávající dvoudobé stopětadvacítky.

Představení tohoto nového motocyklu se odehrálo před Grand Prix Katalánska na okruhu v Barceloně. Motocykl nese označení Honda NSF250R a tento stroj bude podle informací továrny nabídnut týmům přihlášeným do Moto3, cena za jeden kus se bude pohybovat kolem částky 23600 Eur. Prodej bude zahájen na začátku prosince 2011.

„Motor pro NSF250 byl vyvíjen exkluzivně pro závody silničních motocyklů. Vysoký důraz byl kladen na kvalitu a vysoký potenciál, který je důležitý při komerčním nasazení závodního motocyklu. Hlavním cílem při vývoji byl získat lehký a kompaktní motocykl, který bude mít vysoký výkon a velkou efektivitu. Motor o objemu 249 cm3 vybavený DOHC rozvodem dodává tomuto motocyklu správný závodní výkon,“ prozradila několik detailů tisková zpráva HRC.

První demo jízda tohoto motocyklu proběhne během víkendové GP Katalánska, kdy za řídítka usedne bývalý závodník Alex Criville.