GP Velké Británie - závod 125 cm3

vydáno 20. 6. 2010, text Jiří Nykodým, foto RZ

Vítězství v závodě malorážek získal po ostrém souboji v posledním kole Španěl Marc Márquez, Jakub Kornfeil dojel dvacátý.

Posledním závodem, který se dnes v Silverstone jel, byl závod dvoudobých stopětadvacítek. Zde se podařilo nejlépe odstartovat polemanu Marcu Márquezevi, na druhé místo se zařadil Bradley Smith, třetí jel Nicolas Terol, čtvrtý Pol Espargaró a pátý Marc Márquez. Český závodník Jakub Kornfeil se po startu zařadil na poslední 31. místo.

V nájezdu do druhého kola se probojoval na vedoucí pozici Pol Espargaró, druhé místo držel Marc Márquez, třetí místo patřilo Bradley Smithovi, čtvrtý jel Nicolas Terol a pátý Efren Vázquez. V úvodních kolech závodu předváděla nejvíce soubojů trojice jezdců bojující o třetí místo, kde byl Nicolas Terol, Bradley Smith a Efren Vázquez. Ve třetím kole havaroval Francouz Alexis Masbou. O jedno kolo později nastala další změna na vedení závodu, když Márquez předjel Espargara a začal se postupně vzdalovat. Kuba Kornfeil se pohyboval po pěti odjetých kolech na 26. pozici. V sedmém okruhu závodu měla vedoucí dvojice Márquez - Espargaró náskok již 2,5 sekundy, o třetí místo stále bojoval Terol, Smith a Vázquez. Jakub Kornfeil se posunul na 25. místo. Pět kol před cílem závodu vedl Márquez s Espargarem už s náskokem celých osmi sekund na třetího Smitha, který neustále bojoval s Terolem a Vázquezem. V předposledním kole se rozhořel souboj o první místo mezi Márquezem a Espargarem, navrch měl Márquez. V posledním kole havaroval z pátého místa Efren Vázquez. V závěrečné bitvě o první místo málem upadl Espargaró, kterému se ale podařilo motocykl zkrotit a udržel si druhé místo.

Z vítězství se nakonec radoval Marc Márquez, druhé místo uhájil Pol Espargaró, na třetí pozici závod dokončil Bradley Smith, čtvrtý dojel Terol a pátý Koyama. Český závodník Jakub Kornfeil závod dokončil na 20. pozici.