GP Katalánska - trénink MotoGP

vydáno 2. 7. 2010, text Jiří Nykodým, foto Yamaha

V tréninku královské kubatury MotoGP zaúřadoval domácí Jorge Lorenzo na Yamaze.

První volný trénink královské kubatury MotoGP na Grand Prix Katalánska probíhal za tropického počasí, teplota vzduchu dosahovala až na neuvěřitelných 37 stupnňů a povrch okruhu Montmeló byl rozpálen na 53 °C.

Ve vítězném tažení pokračuje domácí Jorge Lorenzo, který dnes udělal první krok k již třetímu vítězství v řadě. Jorge se svojí Yamahou zcela ovládl první volný trénink, když zajel nejrychlejší čas 1:43,259 s. Druhé místo obsadil Australan Casey Stoner na tovární Ducati, jenž na Jorgeho ztratil jednu desetinu sekundy. Třetí místo obsadil další domácí jezdec - Dani Pedrosa na tovární Hondě. Následuje čtvrtý Pedrosův týmový kolega Ital Andrea Dovizioso a pětku nejrychlejších doplnil Američan Ben Spies na Yamaze týmu Monster Tech 3.

Jediným závodníkem, který havaroval, byl nováček Alvaro Bautista na Suzuki, jenž upadl v 23. minutě, poté se ale vrátil do boxů a na záložní motorce odjel dalších deset kol.