MXoN: Druhá jízda MX2 + Open

vydáno 29. 9. 2013, text Petr Záruba

Druhá jízda byla v režii domácího Kena Roczena. Opět odstartovali nejrychleji Australan Ferris a Němec Roczen, ten tentokráte jako první. Naši Neugebauer a Michek (Open), neměli štěstí. Michek upadl hned na začátku a vyjel jako zcela poslední. Neugebauer byl kolem 25. místa. Průběh závodu dlouho vypadal jako jasné vítězství pro Roczena, měl velký náskok před Tomacem a Barciou. Největší favorit jízdy Desalle byl až hodně vzadu. Pak ale „letec“ Tomac chytil druhý dech a Roczena stáhnul kolo na kolo. Bojovali celé čtyři kola, ale pod tlakem domácích fanoušků se Roczen nenechal znervóznit a jízdu vyhrál. Naši stáhli, co mohli, a dojeli v pořadí 29. Michek a 27. Neugebauer. V pořadí národů figurujeme zatím na 16. místě, první je Belgie, druhá Amerika a třetí Itálie.