Rally Dakar - 8. etapa

vydáno 10. 1. 2011, text Jiří Nykodým, foto KTM

Osmá etapa dakarské rally z Antofagasty do Copiapo obsahovala celkem 508 kilometrů dlouhý měřený úsek.

Motocykly
Vítězství v osmé etapě letošního Dakaru si připsal španělský závodník Marc Coma, jenž zvládl dnešní měřený úsek zajet v čase 6 hodin a 5 minut. Na druhém místě následoval Comův týmový kolega Francouz Cyril Despres se ztrátou necelých dvou minut. Třetí místo patřilo chilskému jezdci Franciscu Lopezovi, na čtvrté pozici byl klasifikován Portugalec Helder Rodrigues a první pětku uzavírá KTM Nora Pala Anderse Ullevalsetera.

David Pabiška dovezl svoji Yamahu do cíle na 38. pozici se ztrátou 1 hodiny a 28 minut. Druhý český závodník Jan Veselý byl klasifikován na 66. místě se ztrátou necelých tří hodin.

Čtyřkolky
Z vítězství v kategorii čtyřkolek se mohl radovat Argentinec Alejandro Patronelli, který dojel do cíle v čase 7 hodin a 57 minut. Na výborném druhém místě etapu dokončil Josef Macháček se ztrátou osmi minut. Třetí pozice v cíli patřila Polákovi Lukaszi Laskawiecovi, čtvrté místo obsadil Argentinec Jorge Santamarina a první pětku uzavřel jeho krajan Sebastian Halpern.