Rally Dakar - 4. etapa

vydáno 5. 1. 2011, text Jiří Nykodým, foto KTM

Čtvrtou etapu Dakaru ovládl Španěl Marc Coma.

Ve čtvrté dakarské etapě se závodníci museli vypořádat s 207 km dlouhým měřeným úsekem na trase San Salvador de Jujuy - Calama.

Motocykly
Na první pozici do cíle čtvrté etapy dojel španělský závodník Marc Coma v sedle továrního motocyklu KTM a připsal si tak již druhé vítězství v letošním ročníku Rally Dakar. Na druhé pozici se ztrátou pouhých šestnáctí sekund dorazil do cíle jeho týmový kolega Francouz Cyril Despres a třetí místo obsadil chilský jezdec Francisco Lopez na Aprilii. Následoval na čtvrtém místě Francouz Olivier Pain na Yamaze a i pátý v cíli Portugalec Helder Rodrigues sedlal motocykl Yamaha.

Z českých zástupců se dařilo lépe Davidu Pabiškovi, který svoji Yamahu dovezl do cíle na 58. místě se ztrátou 35 minut. Druhý náš zástupce Jan Veselý byl klasifikován na 98. příčce se ztrátou více než jedné hodiny.

Čtyřkolky
Mezi čtyřkolkáři se dnes nejvíce dařilo Argentinci Tomasi Maffeimu na Yamaze, jenž zdolal měřený úsek za dvě a půl hodiny. Na druhém místě se ztrátou necelých tří minut etapu dokončil jeho krajan Alejandro Patronelli také na Yamaze. Na třetí pozici protnul cíl další Argentinec s Yamahou - Sebastian Halpern. Čtvrté místo obsadil Josef Macháček a první pětku uzavřel Martin Plechatý.