David M. Bodlák
vydáno 18. 6. 2013
---------------------
foto: David M. Bodlák, Ivo Helikar, Michal Griger
Na trati v Březhradě u Hradce Králové ožila v sobotu 8. června motokrosová historie
Pátý ročník jedinečného podniku, který je srazem příznivců klasických motokrosových, enduro a trialových motocyklů do roku 1990, nabídnul stejně jako v minulých letech parádní atmosféru i legendární stroje.

Classic Motocross

Thumbnail image for http://www.motocyklovenoviny.cz/Controls/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2013_13.jpg
Tentokráte se zúčastnilo 132 jezdců (oproti stovce minulý a sedmdesátce předminulý rok) v necelé desítce kategorií a dalších cca 30 motocyklů bylo vystaveno. Jako každý rok přivezl Milan Zitko několik nádherných kousků ze své velké sbírky motocyklů ČZ, krásnou výstavu Tatranů ukázal sběratel a znalec těchto strojů Mirek Kalousek, za zmínku stojí i Maica Alana Smucka nebo dvě ESA Jardy Pácala. Nechyběl celý průřez terénních motocyklů Jawa a k vidění byly i tovární ČZ Vítězslava Brandy.

Na vlastní kůži!
Mnoho jezdců, kteří se této akce zúčastňují, je bývalými členy Dukly Praha, Benešov, Olomouc nebo bývalými reprezentanty a sledovat je na trati je opravdový zážitek. Když se to umí, vypadá to jednoduše, jenže zkuste si to sami. Já jsem do toho šel a k pobavení všech přihlížejících si vyzkoušel, jaké to je, vrhnout se na trať v sedle ČZ 250 z roku 1974 bez jakýchkoliv motokrosových zkušeností. Jak jsem dopadl já a jak motorka, to se dočtete v ČMN 13, které vyjdou ve čtvrtek 27. června 2013.Diskuze k článku

Pítrs 18. 6. 2013
Parádní akce

Další články z rubriky

  • iCMN má nový kabát
  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • Nedožitých 20 let ČMN

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western