Fotovideogalerie z Erzbergrodea 2017

vydáno 20. 6. 2017, text David M. Bodlák, foto Jan Sommer

Jedna hora, 500 jezdců a 4 hodiny pekla pro všechny zúčastněné. Erzbergrodeo patří mezi nejtěžší a nejdrsnější enduro závody na světě a letos konečně do cíle dojel i jeden Čech!

O uplynulém víkendu proběhl XXIII. ročník nejtěžšího enduro závodu světa – Erzbergrodea. Po všech těch Rocker Ride a rozřazovacího prologu, kde startují i velké dvouválce a hlavně více než 1500 jezdců, přišel na řadu nedělní Red Bull Hare Scramble. Mezi 500 nejlepších se letos dostali i tři Češi a jeden z nich – David Cyprián – dokázal dokonce dojet až do cíle (25. checkpoint), a to na pěkném 23. místě! Další Čech, Roman Körber urval 76. místo, když skončil v úseku 16 (Double Fault) a 196. pak skončil na úseku 12 (Elevator) Michal Körber. Celkově letošní ročník vyhrál Španěl Alfredo Gomez na KTM, kterému stačily na vítězství pouhé dvě hodiny a 17 minut!